A Stepbrother Dearest fülszövege felcsigázott már régebben, így nagyon izgatottan vágtam bele a regénybe; valami jó kis izgi romantikus sztorit vártam. Végül is mondhatom, hogy megkaptam, bár sajnos amilyen jónak indult... Mindegy, megpróbálom a lehető legérthetőbben, spoilerek nélkül elmagyarázni, hogy miféle hiányérzeteim/gondjaim volt ezzel az amúgy nagyon jó könyvvel.

A két idősíkkal megegyezően két részre van osztva az regény: az elsőben a kamasz Greta és Elec viharos kapcsolatáról olvashatunk, míg a másodikban az a két immár felnőtt áll a középpontban, akik szeretnének túllépni a múlton, de sehogy sem tudnak. Alapjáraton nagyon vegyes érzelmeim voltak a könyvvel kapcsolatban - ráadásul a két résznek megfelelően -, így arra jutottam, én is külön kezelem őket.
Az első rész szerintem tökéletes volt. De tényleg. Pont azt hozta, amit elvártam: csipkelődést, rengeteg humort, már-már túlzásba vitt perverz, zavarba ejtő beszólásokat. Elecet pedig egyszerűen imádtam - azt is, amikor hihetetlen pofátlan volt, de azt is, amikor megnyílt, és megmutatta az érzékeny oldalát, hogy ki is ő valójában. Ami pedig a búcsújukat illeti, rendkívüli módon érzelmesre sikerült, kicsit lezárás-feelingűre (én nagyon sokat sírtam rajta). Maga a teljes rész annyira intenzív, pörgős volt, hogy simán megállta volna a helyét egy önálló (szigorúan drámai!) (kis)regényként, rengeteg nagyon szép és/vagy vicces idézetet is találtam benne. És pont ezért, eléggé féltem attól, hogy mit hoz a folytatás.

No, de hát én beígértem a feketelevest, és ehhez tartom is magam. A második rész ott veszi fel a fonalat, hogy eltelt 7 év (!!!!!!!!!), és hát elvileg mindketten továbbléptek (ki mennyire), viszont persze újból látják egymást, és jön a dráma. Voltak apró dolgok, amiket nem értettem, vagy nem tetszettek (csak hogy egyet kiemeljek: Elec családi hátterét a legrosszabb szappanopera is letagadná szerintem, kész röhej - és eléggé regényidegen), viszont nem ezek miatt húzott fel a második rész. Pedig TÉNYLEG felhúzott.

Így összességében azt mondom, hogy az erőltetett dráma és a nevetséges időkezelés (úgy repültek az évek, mintha napok lettek volna: senki sem változott, az ugyanolyanok érzelmek maradtak 7 év után is) nagyon nem kellett volna. Viszont az is tény, hogy nálam az oldalak peregtek, és simán kiolvastam volna hajnalig (ahogy anno a Testcselt, amit amúgy nagyon imádtam). Azt hiszem, ennyi. Csók.
(Képek: borító - moly.hu, szilveszter éjjel a Times Square-en - timeout.com, étterem - nytimes.com)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése